Yiyecek içecek sektörü tüketici trendleri

Yiyecek içecek sektörü tüketici trendleri

Yapılan araştırmalar sonucunda; Tüketiciler doğal ve saf olanı tercih edip, organik gıda ürünlerine yöneliyorlar. Yeni neslin lükse olan eğilimleri, yüksek kaliteli ürünlerin tercihini arttırıyor. Tüm ürünlerin, her mecradan erişilebilir olması bekleniyor. Sürdürülebilir ve etik üretim önem kazanıyor. Sunulan gıda ürününün tüketiciye ve topluma zarar vermeden, çevreci bir yaklaşımla sunulması tüketici için son derece önemli hale geliyor.

Tüketiciler doyurucu, tam öğünler yemek yerine daha az ve sık öğünler tercih ediyorlar. Tüketici davranışındaki bu değişim, gıdalarda küçük boyutlu paketlerin trendini arttırıyor. Gelişmekte olan piyasalarda şehirleşme ve kadınların iş dünyasındaki yerinin gün geçtikçe artması, kolaylık ihtiyacının oluşmasıyla dışarıda yemek yeme ya da eve yemek sipariş etme alışkanlığı artıyor. Tüketiciler duyularını harekete geçiren gıdaları almak istiyor. Aldıkları ürünün sunumu, dış görünüşü ve ambalajı seçimlerini etkiliyor.

Tüketiciler deneyimledikleri yeni yemekleri, yeni mekanları arkadaşlarıyla sosyal mecralarda paylaşmak istiyor. Hızlı, pratik ve kolay yemekler, atıştırmalıklar tercih ediliyor. Sektör tüketici trendleri ev dışı tüketim sektörüne büyük ölçüde yön veriyor. İşletmeler tüketici trendleri doğrultusunda mekan, ürün ve hizmetlerini şekillendiriyorlar.


Diğer Haberler

Web sitemiz yenilendi

En güncel web teknolojilerini kullanarak hazırladığımız sitemizde ürün ve hizmetlerimizin detaylı açıklamalarını bulabilirsiniz.

Bolpuan Müşteri Sadakat Uygulaması

Bolpuan sadakat programını tek başına veya zincir işletmelerde sadık müşteriler yaratmak için kullanabilirsiniz.

Orion POS Moda Deniz Kulübü’nde

Moda Deniz Kulübü yiyecek içecek otomasyonunda Orion POS’u tercih etti. Büyük önder ATATÜRK tarafından 1935 yılında kuruluş...

Orion Pos - Yazarkasa Entegrasyonu

Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından yayınlanan ve en son 25.05.2018 tarihinde revize edilen 483 sıra numaralı vergi...

EDT - Ev dışı tüketim sektörü

EDT ; Evimizin dışında, otel, hastane, okul, pastane, fast food, restoran, kafe, büfe, çay bahçesi, ofis gibi ev dışı...

Coffeetopia

Haziran 2014 de Eminönü’de ilk şubesini açan Coffeetopia zincirinin son halkası İstanbul Anadolu Yakası’ndaki Bağdat Caddesi oldu.

Lütfen telefonunuzu dik konuma getiriniz.

Bize Ulaşın

Merhaba, size en kısa sürede ulaşabilmemiz için lütfen aşağıdaki bilgileri doldurunuz. Gönder
Gönderiliyor...