talep formu
talep formu
destek
 Restaurant programı

yemeksepeti.com ile Orion'un tam entegrasyonu mevcuttur.Orion messenger isimli entegrasyon ile ...

Devamı >>

Orion mobil raporlama ile tüm raporlarınız gerçek zamanlı ve anlık olarak her an elinizde

Devamı >>

Orion ministok ile çok kolaylıkla işletmenizin stoklarını takip edin.Reçeteli ürün takibi ve ma...

Devamı >>

Orion paket servis modülü ile tüm müşteri bilgileri ve eski siparişler kayıt altında.Caller ID ...

Devamı >>

Orion POS logo,eta,mikro,netsis gibi muhasebe programlarıyla tam entegrasyon sağlayarak hayatın...

Devamı >>
01234

yerli

Orion Merkezi Yönetim


NEDİR?


Orion merkezi yönetim, esas itibariyle tüm restoranlarınızı,cafelerinizi veya diğer zincir işletmelerinizi tek bir merkezden yönetmenizi sağlar.
Bunun yanısıra birden fazla zincir işletme grubunuzu da tek bir ekrandan yönetmenizi sağlar.
Örneğin 50 şubeli bir kahve zinciriniz var ve bunların yönetimini Orion Merkezi yönetim sisteminden yapmaktasınız.Bunun yanında yeni bir hamburger dükkanları zinciri oluşturmaya karar verdiniz.Her iki farklı zincirin merkezi yönetimini aynı sistemden yapabilirsiniz.

NE İŞE YARAR?

Zincir işletmelerde en büyük sorunlardan biri şubelerde yapılmak istenen parametrik değişikliklerin her şube için tek tek yapılması gerekliliğidir.
Bunun yerine Orion Merkezi Yönetim sistemi kullanarak tüm değişikliklerinizi tek merkezden yapabilirsiniz.ÖZELLİKLERİ NEDİR?


Merkezden şubelere menü ve ürün yönetimi işlemleri (Ürün ekleme,çıkarma,fiyat değişimi,grup belirleme,ekrana yerleştirme,sıralama vb.)
Bir zincir restoran grubu genellikle tüm şubelerinde aynı menüyü kullanır.Bazı şubeler bazı ürünleri bazen satmayabilir veya bazı şubeler aynı ürünü farklı fiyatlarla satmak isteyebilirler.Şubelerinize ürün eklemek,çıkarmak veya fiyat değişimi yapmak istediğinizde herbir şubenin sistemine girip bu işlemleri yapmak yerine tek bir merkezden tüm değişiklikleri yaparak ilgili şubelere gönderebilirsiniz.Gönderdiğiniz şubelerde yaptığınız değişiklikler sizin istediğiniz zaman aktif olur.

Merkezden şubelere personel işlemleri (eleman ekleme,çıkarma,şifre değişimi,yetkilendirme vb.)
Şube personelinizle ilgili yapmanız gereken tüm değişiklikleri Orion MYS ile yapabilirsiniz.Personelinizin yetkilendirmelerini değiştirebilir,şifre belirleyebilir,eleman çıkarıp ekleyebilirsiniz.

Merkezi promosyon ve indirim yönetimi

Merkezi olarak indirim ve promosyon belirleyebilir,happy hour uygulaması yapabilir ve böylece Orion MYS yi satışlarınızı arttırmak için kullanabilirsiniz.

ORION MERKEZİ RAPORLAMA

Orion Merkezi Raporlama ile şubelerinizdeki işlemler merkezdeki servere tercihinize göre anlık veya düzenli aralıklarla çekilerek tüm şubelerin merkezi raporlarının oluşması sağlanır.Bu işlem şubelerden günsonu yapıldığında da tekrarlanarak ilgili çalışma günü raporlarının herzaman merkezi raporlamada yeralması sağlanır.

Bu sayede Orion Merkezi Raporlama ile herbir şubenizin kasa,ürün satış,personel,sipariş tipi vb. raporlarını ayrı ayrı görebilmeniz sağlanır.Böylece örneğin cirodan belli bir oran alan bir franchise yapınız varsa işletmelerin ödeyeceği miktarlar otomatik olarak tarih aralıklarında raporlanabilir.
Bunun yanısıra zincire dahil tüm şubelerin ortak özelliklerini içeren konsolide raporlara da ulaşabilirsiniz.Örnek vermek gerekirse;

  • Tüm şubelerde en çok satılan 10 ürün
  • İstanbul şubelerinin ciro toplamı
  • Tüm şubelerde en çok satılan sıcak içecek
  • Ciro veya ürün bazında şubeleri karşılaştırma
  • Bölgelere göre en çok satış yapan şubeler
  • Bölgelere göre en çok satılan ürünler
  • Tüm şube satışları bazında sipariş tipi raporu (masa,paket,gel al,yemek sepeti vb.)
  • İstanbul şubelerinde en çok satış yapan personel raporu

Yukarıdaki raporlar veya sizin ihtiyacınız olacak diğer raporları kolaylıkla Orion Merkezi Raporlama dan izleyebilirsiniz.